Hlavní témata lékař roku 2011

Obavy o drogách, a to jak předpis a nezákonné, dělal titulky v roce 2011. Možnost rakoviny z mobilních telefonů vstoupil do světel reflektorů stejně.

Ale ne všechny novinky byl o varování a děsí. FDA schválila nový lék na cukrovku, linagliptin, dávat lidem s diabetem 2. typu jinou možnost léčby.

Zde je 2011 nejpopulárnější příběhy o klinických otázek na Medscape, je místo pro zdravotníky

FDA hrálo roli ve většině letošních Top News příběhy, počínaje doporučením 8. června, že lékaři předepisující omezují vysoké dávky léků cholesterol simvastatin, prodávané pod značkou ZOCOR, z důvodu rizika poškození svalů. FDA říká, že lékaři by měly omezit použití 80 mg simvastatinu, pokud pacient byl již užívat lék po dobu 12 měsíců, a neexistuje žádný důkaz o poškození svalů.

Dne 26. července, FDA varovala dva léky, které byly spojeny s vážným vedlejším účinkem zvané serotonin syndrom. První z nich, methylenová modř, je barvivo použity v diagnostických postupech. Druhý, linezolid, je antibiotikum.

uvedl FDA v aktualizaci říjen 21, který by lékaři měli dávat si pozor na interakce s selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu nebo SSRI a inhibitory zpětného vychytávání serotoninu noradrenalinu, nebo SNRI. Tyto léky jsou běžně používané k léčbě deprese.

Známky a příznaky serotoninového syndromu patří zmatenost, hyperaktivita, problémy s pamětí a další psychické změny; svalové záškuby, nadměrné pocení, třes, nebo shakin; diarrhe; Problém s coordinatio; a horečka. V případě linezolidu byly hlášeny některá úmrtí.

Světová zdravotnická organizace (WHO) se míchá polemiku, když se v květnu oznámila, že radiace z mobilních telefonů mohou způsobit rakovinu. Oznámení bylo na základě rozsáhlého přehledu studií o bezpečnosti mobilních telefonů stala skupina 31 vědců ze 14 zemí. Pravidelně Setkali k vyhodnocení potenciálních rizik z expozice vysokofrekvenčních elektromagnetických polí. Oni také hlásili, že mladší uživatelé měli vyšší riziko.

Spor pokračoval, když jiná studie, zveřejněná v červenci 27 vydání časopisu Journal of National Cancer Institute, zjistili, že děti a mladiství, kteří používají mobilní telefony Nezdá se, že mají vyšší riziko vzniku rakoviny mozku. Kritici později kritizoval výklad jednotlivých autorů údajů, které zmíněné skutečnosti vykázal riziko rakoviny u této populace. Uvedly, že studie byla financována z mobilních telefonů společnosti.

Další studie, publikovaná on-line 20.října v BMJ, nakreslil podobně ostrou kritiku od organizace ElectromagneticHealth.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …