extrakce zubu moudrosti (odstranění): zotavení, bolest a další

Orální zdraví Trends

Ústní a čelistní chirurg, nebo Váš lékař může odstranit (extrakt) na zub moudrosti. Tento postup se často může být provedeno v zubní ordinaci či operatéra. Můžete mít operaci v nemocnici, zvláště pokud máte všechny vaše zuby moudrosti vytáhl najednou, nebo pokud jste na vysoké riziko komplikací.

Před vyjmutím zub moudrosti, bude Váš lékař vám lokální anestetikum pro znecitlivění oblasti, kde bude zub odstranit. Obecný anestetika mohou být použity, a to zejména v případě, několika nebo všech svých zubů moudrosti budou odstraněny současně. Celkové anestezii zabraňuje bolesti v celém těle a způsobí, že budete spát celou postupu. Váš zubař bude pravděpodobně doporučí, že nemusíte jíst ani pít po půlnoci v noci před operací, takže jste připraveni na anestetika.

Chcete-li odstranit zub moudrosti, bude váš zubní lékař otevřou dásní nad zub a přijmout jakoukoliv kost, která je pokrývá zub. On nebo ona bude oddělovat tkáně spojující zub do kosti a vyjměte zub. Někdy zubař sníží zub na menší kousky, aby bylo jednodušší odstranit.

Po zub je odstraněn, může být nutné stehy. Některé stehy rozpustit v průběhu času a některé z nich mají být odstraněny po několika dnech. Váš lékař vám řekne, zda je třeba odstranit vaše stehy. Z ohýbaného bavlněný gázový polštářek umístěn na ránu pomůže zastavit krvácení.

Ve většině případů, rekonvalescence trvá jen několik dní. Vezměte léky proti bolesti, jak je předepsáno svého zubaře nebo ústní chirurg. Následující tipy vám pomohou urychlit vaše zotavení.

Zubní lékař odstraní stehy po několika dnech, v případě potřeby.

Moudrost zub se extrahuje opravit skutečný problém, nebo aby se zabránilo problémům, které by mohly přijít v budoucnu. Některé z problémů, které mohou nastat, když zuby moudrosti přijít jsou

Moudrosti odstranění zubu je obvykle účinná v prevenci

Po zub moudrosti je odstraněn, mohou se vyskytnout

Zubní ordinace může způsobit bakterie v ústech vstoupit do krevního řečiště a způsobovat infekce u jiných částí těla. Lidé, kteří mají potíže bojují s infekcemi může být nutné brát antibiotika před a po zubní chirurgii. Tito lidé patří ti, kteří mají umělé srdeční chlopně nebo se narodili s srdečními vadami.

Anestetikum (místní a / nebo obecně) téměř vždy je používán během procesu extrakce. Všechny operace, včetně ústní chirurgii, které používají celkovou anestézii mají malé riziko úmrtí nebo jiných komplikací.

Pokud vaše zuby moudrosti nezpůsobují problémy, může být obtížné rozhodnout, zda mají tyto zuby odstraněny, aby se zabránilo možné problémy se zuby později v životě. Zamyslete se nad tímto

Ženy na antikoncepční pilulky, kteří se rozhodnou mít své zuby moudrosti odstraněny byste se pokusit naplánovat operaci na konci svého menstruačního cyklu (obvykle dny 23 až 28). Zdá se, že menší riziko suchého zásuvky během této doby. 1

Po zub moudrosti je odstraněn, může mít nebo oznámení

Zubní ordinace může způsobit bakterie v ústech vstoupit do krevního řečiště a způsobovat infekce u jiných částí těla. Lidé, kteří mají potíže bojují s infekcemi může být nutné brát antibiotika před a po zubní chirurgii. Tito lidé patří ti, kteří mají umělé srdeční chlopně nebo se narodili s srdečními vadami.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Academy of General Dentistry (2008). Zkontrolujte, zda menstruační kalendář pro extrakci zubu. K dispozici na internetové adrese:? //www.knowyourteeth/infobites/abc/article/ Abc = c & iid = 340 & pomoc = 1365.

jemně kousat na gázou pravidelně, a měnit podložky, jakmile budou k nasáklý krví. Zavolejte svého zubaře nebo ústní chirurg, pokud jste ještě krvácející 24 hodin po operaci; Zatímco vaše ústa jsou necitlivé, dávejte pozor, abyste kousat vnitřek vaší tváře nebo rtů, nebo jazyka; Nenechte ležet ve vodorovné poloze. To může prodloužit krvácení. Pozvednout hlavu s polštáři; Zkuste použít ledový obklad na vnější straně tváře. Žádat o 15 až 20 minut v době prvních 24 hodin. Můžete použít vlhké teplo-, jako je například žínku namočenou v teplé vodě a vyždímanou-u následujících 2 až 3 dny; Odpočiňte si po operaci. Fyzická aktivita může zvýšit krvácení; Jíst měkká jídla, jako je například želatina, pudink, nebo řídké polévky. Postupně se přidává pevných potravin do svého jídelníčku jako dalším průběhu hojení; Nepoužívají slámu pro prvních pár dní. Sání na slámě možné uvolnit krevní sraženinu a zpoždění hojení; Po prvním dnu, jemně vypláchněte ústa s teplými slanou vodou několikrát denně ke snížení otoku a úlevě od bolesti. Můžete si vytvořit svůj vlastní slanou vodu smícháním 1 lžička (5 g) soli ve středních skla [8 fl oz (240 ml)] teplé vody; Nekuřte po dobu nejméně 24 hodin po operaci. Sací pohyb může uvolnit sraženinu a zpoždění hojení. Také kouření snižuje krevní zásobení a může přinést bakterie a nečistoty do ordinace oblasti; Vyhnout se třít oblast se svým jazykem nebo dotyku prsty; I nadále čistit zuby a jazyk opatrně.

Váš čelist nemusí být dostatečně velká pro ně, a oni mohou stát riziku a neschopný prorazit dásně; Vaše zuby moudrosti může přerušit před dokončením přes dásně, což klapka dásní roste nad nimi. Potraviny a bakterie mohou uvíznout pod klopou a způsobí, že vaše dásně, aby se stala červená, oteklé a bolestivé. To jsou příznaky infekce; Vážnější problémy mohou vyvinout z impaktovaných zubů, jako jsou infekce, poškození ostatních zubů a kostí, nebo cysty; Jeden nebo více z vašich zubů moudrosti může přijít v nepřirozeném úhlu, přičemž horní část zubu směrem dopředu, dozadu, nebo po obou stranách.

Dodson TB, Susarla SM (2014). Ovlivnily zuby moudrosti. BMJ Clinical Evidence. http: //clinicalevidence.bmj/x/systematic-review/1302/overview.html. Přístupné 02.10.2014.

Adam Husney, MD – Rodinný Medicin; Arden Christen, DDS, MSD, MA, FACD – zubní lékařství

14.listopadu 2014

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010

Vytěsnění ze zadních zubů; Moudrost zub stává uvízl v čelisti (nárazu) a nikdy prorazí dásně; Červené, oteklé a bolestivé dásně způsobené klapkou kůže kolem zubu moudrosti, která jen částečně přicházejí do; Onemocnění dásní a zubní kaz v zubu moudrosti, který může být těžší než ostatní čištění zubů, nebo zubů a čelist v oblasti zubu moudrosti.

Bolest a otoky dásní a zubní zásuvky, kde byl odstraněn zub; Krvácení, které se nezastaví po dobu asi 24 hodin; Potíž s nebo bolest v otevření čelist (trismus); Zpomalené hojení dásní; Poškození stávající stomatologické práce, jako jsou korunky nebo můstky, nebo kořeny blízkého zubu; Bolestivý zánět nazvaný suché socket, který se stane, když je ochranná krevní sraženina příliš brzy ztratil; Necitlivost v ústech a rty, po lokální anestetikum vyprchá, kvůli zranění nebo zánět nervů v čelisti; Vzácné nežádoucí účinky VČETNĚ; Necitlivost v ústech nebo rtů, který nemá jít pryč; Zlomenou čelist, pokud je zub byl pevně připojen k čelistní kosti; Otvor do čelní dutiny, když je zub moudrosti odstraněny z horní čelisti.

Možná už nikdy mít žádné problémy s zubů moudrosti; Je zřídka zdraví škodlivá, aby se vaše zuby moudrosti odstraněny, ale existují drobné rizika spojená s jakoukoli operaci; U mladších lidí (pozdní dospívající a brzy 20s), kořeny zub moudrosti své nejsou plně vyvinuty a čelistní kosti není tak hustá, takže je snazší odstranit zub. Tím snazší je odstranit zub, tím snadnější vaše zotavení bude pravděpodobně; Většina problémů se zuby moudrosti rozvíjet ve věku od 15 do 25 let; Jste-li starší než 30 let, máte jen malé riziko, že problémy s zubů moudrosti. Jen málo lidí starších než 30 vzniku problémů, které vyžadují odstranění svých zubů moudrosti; Zdravotní pojištění nemusí vždy pokrýt tento postup; Pokud máte zdravotní stav, který může zhoršit v průběhu času a vaše zuby mohou způsobit problémy, zvažte své zuby moudrosti odstraněny, když jste zdravá; Možné komplikace zahrnují suché socket (alveolární osteitis), infekce, krvácení, a necitlivost.

Bolest a otoky dásní a zubní zásuvky, kde byl odstraněn zub; Krvácení, které se nezastaví po dobu asi 24 hodin; Potíž s nebo bolest v otevření čelist (trismus); Zpomalené hojení dásní; Poškození zubní práce, jako jsou korunky a můstky, nebo kořeny blízkého zubu; Bolestivý zánět volal suché zásuvky; Necitlivost v ústech a rty po lokální anestetikum vyprchá, kvůli zranění nebo zánět nervů v čelisti. Necitlivost obvykle odezní, ale ve vzácných případech může být trvalé.