druhy specialistů na rakovinu

Rakovina je komplexní a složité onemocnění, takže budete muset vidět několik různých specialistů s rakovinou v průběhu léčby. Léčba často zahrnuje kombinovanou péči o několik specialistů na rakovinu najednou.

V zásadě existují tři způsoby, jak k léčbě rakoviny: s medicínou (stejně jako s hormonální terapie a imunoterapie), s radiací a s chirurgií. Každá léčba může být řešeny jiným odborníkem. Ne každý člověk bude muset všechny tři druhy ošetření. Záleží na typu rakoviny a fázi svého rakoviny. Nicméně, zde je přehled specialistů na rakovinu můžete vidět

V závislosti na vašem případě, budete možná muset vidět jiné druhy lékařů pro speciální péči rakoviny. Například, budete možná muset vidět hematolog, který se specializuje na léčení poruch krve, kostní dřeně, a lymfatických uzlin. Někdy, chirurgie může být provedeno pomocí obecného chirurg místo chirurgického onkologem. Nebo byste mohli potřebovat vidět plastický chirurg, pokud budete potřebovat rekonstrukční chirurgii po ukončení léčby. Také byste mohli chtít navštívit psychiatra nebo psycho-onkologa, psychiatr, který se specializuje na psychologické výzvy vyrovnávání se s rakovinou.