dodatek k šílenství

Craig H. Kliger, MD

21.srpna 2000 – Po mnoho let jsem poslouchal kamarády, přátele, a dokonce i úplně cizí mluví nadšeně o doplňky, které užívá. Nejsou to vychvalováním stačí spustit-of-the-mlýn multivitaminy, ale velké dávky takzvaných antioxidantů, jako jsou vitaminy A, C, E a beta-karoten. Oni spolknou tyto pilulky, které hrstka naději, že napravit škody způsobené příliš mnoho cheeseburgery, zpomalují proces stárnutí, a možná dokonce předcházet nemocem. A oni mě peskovat, protože nejsem v tomto rozjetého vlaku zkratka-to-dobrým zdravotním stavem.

Antioxidanty, oni jsou rádi mi říct, neutralizují volné radikály, ty otravné molekuly nestabilní kyslíkové že – zleva šílet – mohou poškodit buňky a možná vést ke vzniku rakoviny, srdečních chorob a jiných nemocí. Doplněk fanoušci se přiznat, že antioxidanty lze nalézt v ovoci a zelenině. Ale oni říkají, proč se spokojit s relativně malých množstvích v potravinách, když můžete získat mnohem více polykáním pár pilulek?

Dlouho jsem byl skeptický ohledně těchto pohledávek, na pozoru před přijetím pilulku dostat živiny již k dispozici ke mně pomeranče, brokolice a podobně. Ale v poslední době jsem uvažoval: Je výživné stravy opravdu dost, nebo bych měl řídit radami mých kamarádů a činit velké dávky doplňků? Vládní experti, je dost zajímavé, v poslední době hlasovat pro potraviny a proti prášky. Ale jejich postavení opustil tolik otázek, kolik odpovědí, a spotřebitelé jako já jsou stále zmateni.

Zde je důvod, proč jsou lidé poškrábání hlavami. Podle některých studií, pilulky Zdá se, že zázraky. Například vitamin E v denních dávkách 400 až 800 mezinárodních jednotek (IU) snižuje riziko srdečního infarktu o 77% u osob s aterosklerózou, kteří se zúčastnili Cambridge Heart antioxidant studie. (Harvard University vědci provedli výzkum a publikoval své poznatky v březnu 23, 1996 vydání časopisu Lancet.)

Ale studie, která sledována 2,545 6,996 ženy a muži ve věku 55 a více let zjistili, že ti, kteří se vitamin E po dobu pěti let trpěla jen tolik mrtvice a infarktu, jako ti, kteří užívali placebo. (Viz leden 20, 2000 výtisk New England Journal of Medicine.) Některé výzkumy dokonce navrhl, že antioxidanty mohou zvýšit riziko některých onemocnění. Například ve studii zveřejněné v dubnu 14, 1994 vydání New England Journal of Medicine, výzkumníci se podíval na více než 29.000 mužů kuřáků aby zjistil, zda vitamin E a beta-karoten mohla předcházet nemocem. Zjistili, že velké dávky beta-karotenu se zdá zvýšit riziko vzniku rakoviny plic, zatímco vitamin E neměl žádný vliv.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky