divoké indigo: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Indigo, Añil Silvestre, Baptisia Root, Baptisia tinctoria, Baptista, False Indigo, Indigo Faux, Horsefly Weed, Indigo Broom, Indigo Sauvage, Indigo Silvestre, Rattlebush, Žlutá Broom, žlutá Indigo.

Wild indigo je bylina. Kořen se používá k výrobě léku; Wild indigo se používá pro infekce, jako je záškrt, chřipky (chřipka), prasečí chřipka, infekce nachlazení a jiných horních cest dýchacích, infekce mízních uzlin, spála, malárie a tyfus. Používá se také při bolestech krčních mandlí (angíny), bolest v krku, otok úst a krku, horečka, vředy, a Crohnovy choroby; Někteří lidé použijí divoké indigo přímo na kůži pro vředy, bolest a bolestivé bradavek, jako sprchy pro vaginální, a pro čištění otevřené a oteklé rány.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděli, jak divoké indigo funguje.

Možná Efektivní fo; Nachlazení .. Z výzkumu vyplývá, že při konkrétní produkt, který obsahuje vitamín C a výtažky z divoké indigo, echinacea, a thuja (Esberitox) pomocí úst 7-9 dny zlepšuje studené závažnost symptomů a celkové pohody u lidí s mírnými nachlazení; Nedostatečná Evidence fo; Opary. Předčasné výzkum naznačuje, že při konkrétní produkt obsahující vitamín C a výtažky z divoké indigo, echinacea, a Thuja (Esberitox) ústy snižuje svědění, napětí a lidé bolest s opary; Nízký počet bílých krvinek (leukopenie) Early výzkumy naznačují, že při konkrétní produkt, který obsahuje vitamín C a výtažky z divoké indigo, echinacea, a thuja (Esberitox N) ústy zvyšuje počet bílých krvinek u lidí s nízkým počtem bílých krvinek po po obdržení chemoterapii po dobu 6 měsíců nebo méně. Nicméně, nezdá se, že zlepšení počtu leukocytů u lidí, kteří dostávali chemoterapii pro delší časové období. Také další výzkum naznačuje, že Esberitox N nezlepší počet bílých krvinek při použití u žen léčených radiační; Nosní otok (zánět vedlejších nosních dutin). Předčasné výzkum naznačuje, že při konkrétní produkt obsahující vitamín C a výtažky z divoké indigo, echinacea, a thuja (Esberitox) ústy po dobu 20 dní zlepšuje nosní blokádu a všeobecné pohody u lidí s zánět vedlejších nosních dutin, které jsou také užívání antibiotik; Otok mandlí (angíny). Předčasné výzkum naznačuje, že při konkrétní produkt, který obsahuje vitamín C a výtažky z divoké indigo, echinacea, a thuja (Esberitox) ústy po dobu 2 týdnů, spolu s antibiotiky drog erythromycin, snižuje příznaky a zlepšuje pohodu a využití u lidí s angíny lepší než brát erytromycin sám; Záškrt; Chřipce ( “flu”); Malárie; Tyfus; Spála; Bolest v krku; Otok úst a krku; Horečka; Crohnova nemoc; vředy; rány; Bolavé a bolestivé bradavky; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost divokého indiga pro tyto účely.

Wild indigo je nebezpečné, pokud jsou užívány ústy nebo nanáší na kůži, dlouhodobě nebo ve velkých dávkách. Velké dávky mohou způsobit zvracení, průjem, jiné střevní problémy a křeče; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Wild indigo je nebezpečné, pokud jsou užívány ústy nebo nanáší na kůži. Vyhnout se používání; Žaludeční nebo střevní problémy: Wild indigo může být obzvláště škodlivé pro lidi s žaludeční nebo střevní problémy. Vyhnout se používání.

V současné době nemáme žádnou informaci o volně žijící Indigo interakce

Příslušná dávka divokého indiga závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro divoké indigo. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Barcz, E., Sommer, E., Nartowska, J., Balan, B., Chorostowska-Wynimko, J., a Skopinska-Rozewska, E. Vliv Echinacea purpurea příjmu v průběhu těhotenství na růst plodu a tkáňové angiogenní aktivitu. Folia Histochem.Cytobiol. 200; 45 Suppl 1: S35-S39.

Becker, K. P., Ditter, B., Nimsky, C., Urbaschek, R., a Urbaschek, B. [endotoxinu obsah prostředků na ochranu rostlin: korelace s klinicky pozorovaných vedlejších účinků]. Dtsch.Med Wochenschr. 1-22-198; 113 (3): 83-87.

Beuscher, N. [Na vlivem drog na buněčný mechanismus rezistence na zvířatech experimentu. III. Zvýšení leukocytů mobilizace u myší pomocí odporu povzbuzující prostředek na rostlinné bázi (autorova Transl)]. Arzneimittelforschung. 198; 30 (5): 821-825.

Beuscher, N. [On vlivem omamných látek na buněčných mechanismů rezistence v živočišné Experiment / aktivace peritoneálních makrofágů myší pomocí odporu povzbuzující prostředek na rostlinné bázi (autorova Transl)]. Arzneimittelforschung. 198; 32 (2): 134-138.

Beuscher, N. a Kopanski, L. [Stimulace imunity obsahu Baptisia tinctoria]. Planta Med 198; (5): 381-384.

Beuscher, N. a Stolze, H. [obsah endotoxinu rostlinných drog]. Dtsch.Med Wochenschr. 5-6-198; 113 (18): 749-750.

Beuscher, N., Beuscher, H., Otto, B., a Schafer, B. [Modifikace pomocí léků buněčných a humorálních mechanismů rezistence v pokusech na zvířatech. I. In vitro studie peritoneální leukocytů a séra u potkanů]. Arzneimittelforschung. 197; 27 (9): 1655-1660.

Blunck KD. Náchylnost k infekci v dětském domově-ke zvýšení odolnosti proti infekcím. Kinderarzt 198; 14: 991-992.

Bodinet, C. a Freudenstein, J. Vliv perorálně aplikovaného vodné-ethanolového extraktu směsi Thujae occidentalis Herba, Baptisiae tinctoriae základ, Echinaceae purpureae radix a Echinaceae pallidae radix o reakci protilátek proti ovčích červených krvinek u myší. Planta Med 199; 65 (8): 695-699.

Bodinet, C., Lindequist, U., Teuscher, E., a Freudenstein, J. Vliv orálně aplikovaného bylinný imunomodulátor na indukci cytokinů a protilátek v normálních i imunosuprimovaných myší. Phytomedicine. 200; 9 (7): 606-613.

Bodinet, C., Lindequist, U., Teuscher, E., a Freudenstein, J. Vliv perorální aplikace bylinného imunomodulátoru na produkci protilátek záplat buněk Peyerových. Arzneimittelforschung. 200; 54 (2): 114-118.

Bodinet, C., Mentel, R., Wegner, U., Lindequist, U., Teuscher, E., a Freudenstein, J. Vliv orálního nanesením rostlinného extraktu imunomodulační na virus chřipky typu A infekce u myší. Planta Med 200; 68 (10): 896-900.

Bostelmann, H. C., Bodeker, R. H., dámy, W., Henneicke-von Zepelin, H. H., Siegers, C. P. a Stammwitz, U. [Imunomodulace podle rostlinných látek. Dvojitě zaslepená studie v lékařském fakultní nemocnici zahrnující hepatitidě B. Očkovací adjuvans modelu]. Fortschr.Med Orig. 12-5-200; 120 (4): 119-123.

Bunsupa, S., Katayama, K., Ikeura, E., Oikawa, A., Toyooka, K., Saito, K., a Yamazaki, M. lysindekarboxylázového katalyzuje první krok quinolizidine alkaloidů biosyntézy a coevolved s výrobou alkaloidu v Leguminosae. Plant Cell 201; 24 (3): 1202-1216.

Classen, B., Csavas, M., Borbas, A., Dingermann, T., a Zündorf, I. Monoclonal Antibodies proti arabinogalaktan-proteinu z vylisované šťávy z Echinacea purpurea. Planta Med. 200; 70 (9): 861-865.

Classen, B., Thude, S., Blaschek, W., Wack, M., a Bodinet, C. Imunomodulační účinky arabinogalaktan-proteinů z Baptisia a Echinacea. Phytomedicine. 200; 13 (9-10): 688-694.

Dowlatshahi, K., Jokich, P. M., Schmidt, R., Bibbo, M., a Dawson, P. J. cytologický diagnózy okultní lézí prsu s použitím stereotaktické aspiraci. Předběžná zpráva. Arch Surg 198; 122 (11): 1343-1346.

Egert, D. a Beuscher, N. Studie o antigenů specifitou imunoreaktivních arabinogalactan bílkovin získaných z Baptisia tinctoria a Echinacea purpurea. Planta Med. 199; 58 (2): 163-165.

Forth, H. a Beuscher, N. Beeinflussing der Häufigkeit banaler Erkältungsinfekte durch Esberitox. Zeitschrift für Allgemeinmedizin [Účinek na četnosti banálních studené infekcí esberitox]. ZFA (Stuttgart). 11-20-198.; 57 (32): 2272-2275.

Gerhardt, P. [Vliv nespecifickou stimulační léčby pomocí Esberitox na leukopoiesis při použití ionizujícímu záření]. Strahlentherapie. 197; 143 (5): 549-558.

Gocan, S., Cimpan, G., a Muresan, L. Automated násobek vývoj chromatografie na tenké vrstvě některých rostlinných extraktů. J Pharm Biomed.Anal. 199; 14 (8-10): 1221-1227.

Guo, R., Canter, P. H. a Ernst, E. bylinné léky k léčbě rinosinusitid: systematického přehledu. Otolaryngol.Head Neck Surg. 200; 135 (4): 496-506.

Guo, R., Pittler, M. H. a Ernst, E. bylinné léky k léčbě CHOPN: systematického přehledu. Eur.Respir.J 200; 28 (2): 330-338.

Hauke, W., Kohler, G., Henneicke-von Zepelin, H. H., a Freudenstein, J. Esberitox N jako podpůrná léčba při poskytování standardní antibiotickou léčbu u pacientů s těžkou bakteriální infekce (akutní exacerbace chronické bronchitidy). Multicentrická, prospektivní, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie. Chemoterapie 200; 48 (5): 259-266.

HELBIG, G. [Nespecifická terapie s dráždivými pro infekci profylaxi. Studie terapeutického účinku Esberitox]. Med Klin. 9-1-196; 56: 1512-1514.

Hentschel C, Zeppelin HH Kohnen R Kohler G Wüstenberg P Ernst E. Klinická účinnost Esberitox v nachlazení – výsledků (GCP) randomizované dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná multicentrická studie. Zaměřit se na alternativní a doplňková Ther 199; 2 (4): 189.

Hentschel, C., Schnitker, J., Kohnen, R., Kohler, G., Lindhauer, I., a Henneicke-von Zepelin, H. H. [fytoterapeutické léky pro nachlazení. Výsledky randomizované kontrolované dvojitě zaslepené studii]. MMW.Fortschr.Med. 3-2-200; 142 (9): 46.

Hoffmann, R. [Esberitox, perorální lék na nespecifickou terapeutickou podráždění infekčního zánětu]. Ther ggw. 195; 91 (5): 186.

Ikeda, T., Jinno, H., Fujii, H., a Kitajima, M. Nedávný vývoj biopsie sentinelové uzliny u karcinomu prsu v Japonsku. Asian J Surg 200; 27 (4): 275-278.

Imoto, S., Fukukita, H., Murakami, K., Ikeda, H., a Moriyama, studie N. Pilotní sentinelové biopsie uzlu u karcinomu prsu. J Surg Oncol 200; 73 (3): 130-133.

Johne, H. O. a SPERR, A. [Experimentální a klinické zkušenosti s stimulační léčby se gluko-lipopolypeptide komplexů (esberitox) v dermatologii]. Medizinische. 8-25-195; 7 (33 – 34): 1145-1147.

Kindzel’skii, L. P., Zlochevskaia, L. L., Tsyganok, T. V. a Shabaeva, M. M. [Vliv přírodních imunomodulátory na lymfocytární natural killer aktivity u pacientů s maligním lymfoproliferativních chorob]. Lik.Sprava. 199; (1-2): 146-148.

Kleinschmidt, H. [Pokus snížit náchylnost k infekcím u malých dětí s Esberitox]. Ther ggw. 196; 104 (9): 1258-1262.

Kohler, G., Bodinet, C., a Freudenstein, J. [Farmakodynamické účinky a klinická účinnost kombinace rostlinných látek tvořených Cone Flower, Wild Indigo a bílého cedru]. Wien.Med Wochenschr. 200; 152 (15-16): 393-397.

Koster, J., Strack, D., a Barz, W. High Performance Liquid Chromatografické separace isoflavonů a strukturní Objasnění isoflavony 7-O-glukosidu 6 ” – malonáty z Cicer arietinum. Planta Med. 198; 48 (7): 131-135.

Liesen H, Kleiter K Mücke S objednávka U Widenmayer W Riedel H. leukocytů a subpopulací lymfocytů v hráčům německých olympijských hrách v roce 1988. Deutsch Zeitschrift für Soprtmedizin 198; 1-10.

MARION L, Ouellet J. papilionaceous alkaloid; Baptisia australis (L.) R. Br. J Am Chem Soc. 194; 70 (2): 691.

Marion L. a Cockburn, W. F. papilionaceous alkaloid; Baptisia moll, Lehm. J. Am. 194; 70 (10): 3472-3474.

Marion L. a Turcotte, F. papilionaceous alkaloid; Baptisia perfoliata (L.) R. Br. J. Am. 194; 70 (10): 3253.

Markham, K. R., Swift, W. T., III, a Mabry, T. J. Nová isoflavony glykosidu od baptisie jižní. J. Chem. 196; 33 (1): 462-464.

Müller, A. [parenterální esberitox, jeho biologické účinky a terapeutické možnosti]. Hippokrates. 10-15-195; 27 (19): 627-629.

Naser, B., Lund, B., Henneicke-von Zepelin, HH, Kohler, G., Lehmacher, W., a Scaglione, F. randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované, klinické studie závislosti odezvy na dávce AN extrakt z Echinacea, Baptisia a Thuja pro léčbu pacientů s nachlazení. Phytomedicine. 200; 12 (10): 715-722.

Oung-Boran, P., Lebreton, P. a Netien, G. [Biochemical and farmakologické studie baptisie jižní]. Planta Med. 196; 17 (4): 301-318.

Piller, N. B. Vliv nespecifický stimulátor hostitele odporu na počtu a morfologických vlastností makrofágů, které se vážou se subkutánně implantované krycí u krys. Res Exp.Med (Berl) 198; 179 (3): 255-259.

Pohl, P. [na léčbu ozářením indukované leukopenie s Esberitox]. Med.Klin. 196; 64 (35): 1546-1547.

Pohl, P. [Léčba zářením indukované leukopenie s Esberitox]. Ther ggw. 197; 109 (6): 902-906.

Ragosch, V., Hundertmark, S., Hopp, H., OPRI, F., a Weitzel, HK [insulinu podobný růstový faktor-vázající protein-1 (IGFBP-1) a fetální fibronektin v diagnostice předčasné prasknutí plodových obalů]. Geburtshilfe Frauenheilkd. 199; 56 (6): 291-296.

Reitz HD. [Imunomodulace s fytoterapeutik agenty: vědecká studie na příkladu Esberitox]. Notabene medici 199; 20: 362-366.

Roxas, M. a Jurenka, J. Nachlazení a chřipka: revize diagnózy a konvenční, botanických, a nutriční úvah. Altern.Med Rev. 200; 12 (1): 25-48.

Sandoval CH, Morfin LL Lopez BB. Předběžný výzkum pro testování Baptisia tinctoria 30c účinnost proti salmonelózy v prvním a druhém kvalita brojlerových kuřat. Br Homeopatické J 199; 87: 131 až 134.

Sartor, K. J. [Účinnost Esberitox v léčbě zářením indukované leukopenie]. Ther ggw. 197; 111 (8): 1147-1150.

SCHWARZ, F. K. [perorální změna obecného reakci na infekci od esberitox]. Med Klin (Mnichov) 10-3-195.; 47 (40): 1320-1322.

Stolze H a Forth H. [A léčba antibiotiky může být optimalizována další imunostimulační]. Der Kassenartz 198; 23: 43-48.

Udayama, M., Kinjo, J., a Nohara, T. Triterpenoidal saponiny z baptisie jižní. Phytochemistry 199; 48 (7): 1233-1235.

Vestweber, A. M., Beuth, J., Ko, H. L., Tunggal, L., Buss, G., a Pulverer, G. [In vitro aktivita Mercurius cyanatus komplexu proti příslušných patogenních bakteriálních izolátů]. Arzneimittelforschung. 199; 45 (9): 1018-1020.

Vomel, T. [Vliv rostlinného imunostimulační na fagocytózu erytrocytů od reticulohistiocytary systému izolovaných perfundovaných krysích jater]. Arzneimittelforschung. 198; 35 (9): 1437-1439.

von Blumroeder W-O. [Angina lacunaris. Vyšetřování o tom, jak stimulovat endogenní obranný systém] (německé). Z.Allg.Med. 198; 61: 271-273.

VON Oettingena E. N. [Akutní onemocnění ucha a jn; příspěvek k použití esberitox]. Ther ggw. 195; 93 (4): 152 – 153.

Vorberg G. Pro nachlazení, stimulovat nespecifickou imunitní systém. Arztliche Praxis 198; 6: 97-98.

Pošuk, M., Classen, B., a Blaschek, W. Kyselá arabinogalaktan-protein z kořenů Baptisia tinctoria. Planta Med. 200; 71 (9): 814-818.

Wagner, H. a Jurcic, K. [imunologické studie kombinačních závod přípravků. In-vitro a in-vivo studie na stimulaci fagocytózy]. Arzneimittelforschung. 199; 41 (10): 1072-1076.

Wagner, H., Horhammer, L., Budweg, W., Major, A., a Farkas, L. [Zkoumání glykosidů z Baptisia tinctoria. 3. Syntéza pseudobaptisins]. Chem.Ber. 196; 102 (9): 3006-3008.

Wagner, H., Proksch, A., Riess-Maurer, I., Vollmar, A., Odenthal, S., Stuppner, H., Jurcic, K., Le Turdu, M., a Fang, JN [imunostimulační akce polysacharidů (heteroglycans) z vyšších rostlin]. Arzneimittelforschung 198; 35 (7): 1069-1075.

Wagner, H., Proksch, A., Riess-Maurer, I., Vollmar, A., Odenthal, S., Stuppner, H., Jurcic, K., Le, Turdu M., a Heur, YH [imunostimulační akce polysacharidy (heteroglycans) z vyšších rostlin. Předběžný komunikace]. Arzneimittelforschung. 198; 34 (6): 659-661.

Wink, M., Witte, L., Hartmann, T., Theuring, C., a Volz, V. Akumulace quinolizidine alkaloidů v rostlinách a suspenzní kultuře: rodu Lupinus, Cytisus, Baptisia, Genista, Laburnum a Sophora. Planta Med. 198; 48 (8): 253-257.

Wüstenberg, P., Henneicke-von Zepelin, H. H., Kohler, G., a Stammwitz, U. Účinnost a způsob působení imunomudulátor bylinný přípravek obsahující echinaceu, divoké indigo, a bílého cedru. Adv.Ther 199; 16 (1): 51-70.

Zimmer M. specifické konzervativní léčba akutní zánět vedlejších nosních dutin v ORL praxi. Therapiewoche 198; 35: 4024-4028.

Barrett B, Vohmann M, Calabrese C. Echinacea pro infekce horních cest dýchacích. J Fam Pract 199; 48: 628-35.

Bendel R, Bendel V, Renner K, et al. [Další léčba Esberitox N u pacientů s chemoterapii radioterapie léčbě pokročilého karcinomu prsu]. Onkologie. 198; 12 Suppl 3: 32-8.

Bendel R, Bendel V, Renner K, et al. [Doplňkové ošetření Esberitox ženských pacientů, kteří podstupují ozařování kurativní adjuvantní po rakovině prsu]. Strahlenther.Onkol. 198; 164: 278-83.

Beuscher N, Scheit KH, Bodinet C, Kopanski L. [Imunologicky aktivní glykoproteiny Baptisia tinctoria]. Planta Med 198; 55: 358-63.

Bockhorst H, N Gollnick, Guran S, et al. [Terapie herpes simplex v praxi. Zpráva o léčbu herpes simplex labialis s Esberitox]. ZFA (Stuttgart). 11-20-198.; 58: 1795-1798.

Henneicke-von Zepelin H, C Hentschel, Schnitker J, et al. Účinnost a bezpečnost fixní kombinace Phytomedicine v léčbě (akutní infekce dýchacích cest virového) nachlazení: výsledky randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované, multicentrické studie. Curr Med Res Opin 199; 15: 214-27.

von Blumroeder, W. O. [Angina lacunaris. Vyšetřování o tom, jak stimulovat endogenní obranný systém] (německé). Z Allg Med 198; 61: 271-273.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese