diabetu 1. typu a mozkové změny: zpomalila učení

diabetes Trends

Mnoho nástrojů a tipy vám mohou pomoci ovládat své diabetes 1. typu. Ale neřešení, to může mít vliv na více orgánů, včetně mozku. Velké špičky a poklesy hladiny cukru v krvi jsou spojeny s depresí, zkrácené rozpětí pozornosti, a zpomalil reakční časy, a to jak fyzicky, tak psychicky.

Každá otázka, časopis “zdraví Highlights” se zaměřuje na národní zdravotní téma za měsíc s tipy odborníků, komentáře čtenářů a poutavých factoids. Listopad je Diabetes Awareness měsíc. Postupujte podle těchto tipů, aby zůstali u svého vrcholu; 1. Řekněte “O; Naučte se meditovat, které pomáhají snižovat stres a zlepšit hladinu cukru v krvi; 2. krok Ou; Cvičení pomáhá udržet svou váhu a hladinu cukru v krvi pod kontrolou, a jen asi každý může udělat svižné chůze denně; 3. Jezte righ Následná …

2014 Studie zveřejněná Sdružením Diabetes ukazuje, že opravdu vysoká hladina cukru v krvi (hyperglykémie), může zpomalit růst mozku jak se vyvíjí. To samé platí, když hladina dětskou houpat nahoru a dolů hodně.

Mozkové skeny ukazují rozdíly mezi dítětem s diabetem a bez ní. Přesto vědci zjistili, žádné velké rozdíly v jejich IQ, nálady, chování a učení a paměti dovedností. Je to stále známo, zda se choroba může ovlivnit věci jako jejich pohyby svalů a jak rychle zpracovávat informace.

Dospělí, kteří jsme měli typu 1 po dlouhou dobu mají pomalejší fyzické a psychické reakce. Podmínkou Nezdá se, že vliv na učení a myšlení dané osoby, říkají vědci. Ale paměť a pozornost rozpětí může být ovlivněn.

Typ 1, stejně jako typ 2, je spojena s vysokou mírou deprese. Vysoké hladiny cukru v krvi a stres správu dlouhodobým onemocněním jsou na vině.

Nejlepší obranou je kontrolovat hladinu cukru v krvi, jíst zdravou stravu, a sledovat všechny pokynů lékaře.

Čím delší hladiny zůstat opravdu vysoká nebo nízká, nebo houpačka do extrémů, budou ovlivněny tím větší je pravděpodobnost váš mozek. Kontinuální monitory glukózy jsou skvělý nástroj, protože měřit hladinu cukru v krvi každých 5 minut.

ZDROJE

Diapedia: “kognitivních funkcí Diabetes.”

Značky, A. Diabetes Care, duben 2015.

Joslin Diabetes Center: “Je Nízké hladiny glukózy v krvi (hypoglykémie) Nebezpečné?”

Digitale, E. Rozsah Stanford medicíny, 11. prosince 2014.

Tisková zpráva, EurekAlert!

Seaqusit, E. Diabetes, leden 2010.

Rodinný lékař: “diabetické ketoacidózy.”

National Institutes of Health: “Chronická vysoká hladina krevního cukru může mít nepříznivý dopad na vyvíjející se mozek malých dětí.”

Cameron, FJ et al. Diabetes Care, 06 2014.

Harvard Medical School: “Diabetes a deprese.”

Musen, G. Diabetes, únor 2006.

Diabetes Association.