děložní myomy – přehled témat

Děložní myomy jsou hrudky, které rostou na vaší dělohy. Můžete mít myomy na vnitřní straně, na vnější straně, nebo ve stěně dělohy.

Myomy jsou velmi časté u žen v jejich 30s a 40s. Ale myomy obvykle nezpůsobují problémy. Mnoho žen nikdy ani vědět, že mají.

Lékaři nejsou jisti, co způsobuje myomy. Ale ženské pohlavní hormony estrogen a progesteron zdát, aby se jejich růst. Vaše tělo je nejvyšší hladiny těchto hormonů v průběhu let, kdy máte období.

Vaše tělo produkuje méně těchto hormonů po ukončení menstruaci (menopauza). Myomy obvykle zmenšovat po menopauze a zastavit vyvolává příznaky.

Často myomy nevyvolávají příznaky. Nebo příznaky, které mohou být mírné, jako období, která jsou o něco těžší, než je obvyklé. V případě, že myomy krvácet nebo stisknutím tlačítka na svých orgánů, příznaky mohou dělat to pro vás těžké užívat života. Myomy, aby některé ženy mají

Silné krvácení během vaší období může vést k anémii. Anémie může vyvolat pocit slabosti a únavy.

Dlouhé, tryskající období a křeče; Plnost nebo tlak v břiše; Bolest dolní části zad; Bolest při sexu; Nutkání na močení často.

Občas myomy mohou ztížit otěhotnět. Nebo mohou způsobit problémy v průběhu březosti, jako je jít do předčasného porodu nebo ztrátou dítěte (potrat).

Chcete-li zjistit, zda máte myomy, váš lékař vás zeptat na vaše příznaky. On nebo ona bude dělat pánevní zkoušku pro kontrolu velikosti vaší dělohy.

Lékař vám může zaslat mít ultrazvuk nebo jiný typ testu, který ukazuje fotky vaší dělohy. Tito pomohou váš lékař zjistit, jak velký je váš myomy jsou a kde rostou.

Lékař může také provést vyšetření krve ukáže na anémii nebo jiné problémy.