Cvičení se táhne: můžete ohýbat příliš daleko?

Amber Greviskes

Pověst: Uvolněnou jste, tím lépe

Po jógu nebo Pilates třídy, jste měl být v blažené Zen-jako stát – nebo tak jsem slyšel. To je ve skutečnosti nikdy se mi stalo. Nicméně, já určitě cítit silnější, vyšší a pružnější, což je dost, aby mě vracet. V některých případech, když jsem přemýšlel: Jsem opravdu měli být schopni protáhnout takhle? Mohl bych být ve skutečnosti přetěžování?

Verdikt: Můžete natáhnout příliš mnoho

“Je to určitě možné přetěžovat při jakémkoli fitness třídy,” říká osobním trenérem Aaron Burk, majitel optimální výkon a zdraví v Chicagu. “Ale je to vzácný výskyt, a když se to stane, nebudeme obvykle cítí to hned.”

Přetěžování může zahrnovat svaly, klouby nebo obojí. To nastane, když se svaly nebo klouby je tlačen daleko za normálních mezí. Svaly, které jsou přetížena objeví laxní místo v pastelových barvách a může způsobit problémy s nestabilitou v kloubu, což činí potíže sahat od mikroskopických slzami v tkáních na plné slz svalů, šlach a vazů. Klouby jsou také více pravděpodobné, že se hyperextended.

Aby se zabránilo přetěžování a svalové poškození, nezapomeňte zahřát úplně před zahájením tréninku. Rychlá chůze nebo pomalý jogging po dobu pěti minut může stačit. Dynamické úseky, jako jsou paže kruhy, výtahů nohou a chůze výpady jsou dobré způsoby, jak začít, že většina lidí bude pamatovat od svých tělocviku středních škol.

Je to nejlepší praxe dynamického strečinku vs. statické protahování a udržovat správné držení těla při všech činnostech protahovacích, “říká Burk.” Push jen své tělo v mezích, které znáte.

Znát své vlastní limity, nicméně, může být těžké. Mnoho lidí má pocit, jako kdyby musí být v nějakém bolesti “cítit úsek,” ale to je daleko od pravdy. Dobří trenéři, kteří vám natáhnout lze odhadnout, když jsou ti protahování a když už vás bolí. Navíc, pokud jste v horkém posilovně nebo při hot jógy, může se cítit pružnější, protože vaše tělo zahřeje, když ve skutečnosti nejste ve skutečnosti, jak zahřátý, jak si myslíte.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …