co způsobuje chronické bolesti?

Trendy léčba bolesti

Chronická bolest může být způsobena mnoha různými faktory. Často podmínky, které doprovázejí normální stárnutí může mít vliv na kosti a klouby způsoby, které způsobují chronickou bolest. Mezi další časté příčiny jsou poškození nervů a zranění, kterým se nepodaří správně léčit.

Stejně jako u jiných subjektivních zkušeností, jako je láska, strach nebo hněv, neexistuje žádný způsob, jak objektivně měřit bolest. Zeptali jsme se Sean Mackey, Ph.D., vedoucí divizí řízení bolesti a docenta anestézie na Stanford University School of Medicine, aby vysvětlil nepříjemný pocit, že všichni cítíme různými způsoby.

Onemocnění může být také základní příčinou chronické bolesti. Revmatoidní artritida, osteoartritida a fibromyalgie jsou dobře známé příčinami, ale přetrvávající bolest může také být v důsledku takových onemocnění, jako je rakovina, roztroušená skleróza, žaludeční vředy, AIDS a onemocnění žlučníku.

V mnoha případech je však zdrojem chronické bolesti může být velmi složité, a dokonce i záhadné problém rozmotat. Ačkoli to může začít s zranění nebo nemoci, pokračující bolest může vyvinout psychologický rozměr po fyzické problém se uzdravil. Tato skutečnost sama o sobě dělá nutit jednu léčebnou kúru složité, a to je důvod, proč poskytovatelé zdravotní péče často zjišťují, že mají vyzkoušet řadu různých typů léčebných kroků.

Roky špatné postur; Nesprávné zvedání a přenášení těžkého předmětu; Nadváha, což klade přebytečný tlak na záda a kolena; Vrozená stav, jako je zakřivení rotace; Traumatické injur; Nošení vysoký podpatek; Spící na chudé mattres; Žádná zřejmá fyzikální Caus; Běžné stárnutí páteře (degenerativní změny)