co vakcíny se preteens a dospívající potřebují?

Pokud máte starší děti, kteří dostali všechny své vakcín, když byli malí, možná si myslíte, že jsou chráněni proti těmto chorobám po celou dobu životnosti. Ale když vyrostou, účinky některých dětství očkování ubývat, takže dospívající potřebují boostery, aby zůstali v bezpečí.

Když byl nový černý kašel vakcíny představen v pozdní 1990, tam byly naděje na nižší mírou infekce. Ale tam bylo matoucí trend: prudký nárůst nových případů; Více než 48.000 lidí na světě měl černý kašel v letech 2012 – 50-ti leté vysoká. Toto onemocnění, také známý jako černý kašel, přivádí na záchvaty kašle, které mohou trvat týdny u dospělých a starších dětí. Pro děti, zejména ty velmi mladé, příznaky mohou být život ohrožující; Co je za nárůstem černému kašli? Odborníci nejsou jisti, …

Každý dospívající nebo nedospělý by měl dostat tyto čtyři očkování, podle CDC

Tdap booster. Kojenci a malé děti získat několik dávek vakcíny DTaP, aby byly chráněny proti tetanu, záškrtu a dávivému kašli (dávivému kašli) během dětství. Účinky této střely zanikat v průběhu času. Chcete-li zachovat vaše dítě chránit, získat jim TDap posilovací výstřel, když jsou 11 nebo 12. Je to bezpečné, s mírnými vedlejšími účinky, pokud existuje.

Meningokoková vakcína. Tento snímek chrání proti čtyřem kmenům bakterií, které mohou způsobit meningokokového onemocnění, která je vzácná, ale velmi vážné.

K dispozici jsou dva zvláště nebezpečné formy: meningitida, který infikuje tekutinu a obložení kolem mozku a může způsobit mozku damag; a septikemie, smrtící infekce krve.

Tyto infekce se mohou šířit prostřednictvím líbání a kašel a dospívající mají větší šanci je získat. Nejlepší způsob, jak chránit vaše dítě z této nemoci je, aby si je očkována v době, kdy už 11 nebo 12. Starší dospívající potřebují druhý výstřel, když jsou 16.

vakcína proti HPV. To se zaměřuje na HPV (lidský papilomavirus), která 1 ze 4 mnoho lidí na celém světě měli v určitém okamžiku. Některé kmeny HPV, aby určité druhy rakoviny větší pravděpodobnost, včetně karcinomu děložního hrdla u žen, rakoviny penisu u mužů, stejně jako rakoviny anální, úst / rakoviny hrdla, a genitální bradavice u mužů i žen.

Získejte vaše dítě očkováni ve věku 11 nebo 12 let, než se stanou sexuálně aktivní. Dostanou tři dávky rozložena na 6 měsíců.

vakcína proti chřipce. Měli byste i vaše děti (s výjimkou dětí mladších než 6 měsíců) jej získat buď jako výstřel nebo jako nosní sprej každý podzim, nejlépe do října.

Ačkoli většina lidí zotavit se snadno na chřipku, jiní vyvinout závažné komplikace, jako je zápal plic.

Děti s dlouhodobými zdravotními problémy, jako je cukrovka a astma by měl zejména nechat očkovat každý rok, protože jsou zranitelnější.

Pokud vaše dítě nemůže dostat verzi Nosní sprej, zeptejte se svého lékaře, pokud se může dostat výstřel místo.