co se stane, když klíční kosti přestávky?

William Blahd, M; dne 19. července 2014

Bolest a swellin; Obtížnost pohybem paží a shoulde; Drticí pocit při pokusu zvýšit svou ar; Povislá ve svém shoulde; Rána kolem oblasti přestávky

Dlaha nebo rovnátka, aby se vaše rameno z movin; Závěs pro paži, kterou můžete použít na několika málo dní; Protizánětlivé léky proti bolesti, jako je ibuprofen, naproxen nebo aspirin, který pomůže s bolestí a otokem. Nicméně, tyto léky mají vedlejší účinky, jako je zvýšené riziko krvácení a vředy. Měly by být použity pouze příležitostně, pokud lékař výslovně nestanoví jinak, protože může dojít ke zpoždění hojení kosti; Rozsah-of-pohybu a posilovací cviky

Klíční kost zlomeniny – nazývané také jednoduše zlomené klíční kosti – jsou obeznámeni běda mnoha sportovců. Přes jméno, klíční kost není ve skutečnosti v oblasti krku. Místo toho, je to jedna ze dvou dlouhých, tenkých kostí, které se připojují k hrudní kosti ke svým lopatkami. Můžete cítit nebo vidět vaše klíční kosti směrem k horní části hrudníku, běžící pod horní části ramena.

Tak jak se lidé dostat zlomené klíční kosti? Obvykle je to v případě nehody. Dalo by mohl zasáhnout nebo spadnout na rameno. Nebo byste mohli spadnout na ruku nebo paži, a síla nárazu se přenáší až do klíční kosti, která zaskočí. Klíční kost Zlomeniny jsou často spojeny s pády na kole.

Zlomená klíční kost je obvykle docela zřejmé. Můžete mít pocit, crack, když se to stane. Poté, pravděpodobně budete muset

Diagnostikovat zlomenou klíční kost, váš lékař vám důkladnou fyzickou zkoušku. Budete potřebovat rentgeny potvrdit přestávku.

Obvykle, zlomená klíční kost bude hojit na jeho vlastní. Je pouze potřeba dát čas.

Chcete-li pomoci urychlit hojení, může být nutné

Ve vzácných případech – zvláště když jsou vazy poškozené – možná budete potřebovat operaci opravit klíční kostí zlomeninu.

To by mohlo trvat šest až dvanáct týdnů na zlomené klíční kost léčit. Ale to je jen hrubý odhad. zotavit se lidé při různých rychlostech.

Nyní jste připraveni k návratu na předchozí úroveň fyzické aktivity, když

Pamatujte: nespěchejte zpátky do vašich aktivitách příliš brzy. Máte-li začít pracovat dříve, než si klíční kost se uzdravil, mohl byste to znovu zlomit.

Klíční kosti zlomeniny jsou těžké, aby se zabránilo, protože se obvykle stane během náhodných pádů. Dokonce i nejlepší trénovaní atleti mohou sklouznout někdy. Přesto, měli byste vždy přijmout preventivní opatření vykonávat bezpečně.

ZDROJ; Academy of ortopedů: “Broken klíční kosti; Rouzier, P. Sports Medicine poradce pro pacienty, druhé vydání, SportsMed Press, 2004.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

Můžete přesunout své paže a ramena bez bolesti; Lékař vzal rentgen a potvrdil, že přestávka je vyléčen.