co je rakovina slinivky? symptomy, příčiny a další

Pankreatická rakovina je onemocnění, při kterém maligní (rakovinné) buňky se tvoří v tkáních slinivky břišní. Slinivka je žláza se nachází za žaludkem a v přední části páteře. Slinivka produkuje trávicí šťávy a hormony, které regulují hladinu cukru v krvi. Buňky zvané exokrinní pankreas buňky produkují trávicí šťávy, zatímco buňky zvané endokrinní pankreas buňky produkují hormony. Většina karcinomu pankreatu začít v exokrinních buněk.

Pochopení Rakovina slinivky

Příznaky rakoviny slinivky břišní patří

Mezi faktory, které byste mohli dát na riziko vzniku rakoviny slinivky břišní patří

Po sundávat své lékařské záznamy a provádění fyzikální vyšetření, lékař může nařídit několik testů, aby zjistit příčinu problému nebo rozsahu stavu, včetně

Existují různé způsoby léčby rakoviny slinivky, včetně chirurgie, chemoterapie a radiační terapii. Chemoterapie užívá drogy k léčbě rakoviny, zatímco radiační terapie používá rentgenové paprsky nebo jiných druhů záření zabít rakovinné buňky. Operace mohou být použity k odstranění nádoru nebo k léčbě příznaků rakoviny slinivky břišní.

Rak Society uvádí, že pouze asi 23% pacientů s karcinomem exokrinní slinivky stále žije jeden rok po stanovení diagnózy. Jen asi 4% z nich stále žije pět let poté, co byl diagnostikován.

ZDROJ

Cancer Society.