co je poporodní deprese

Poporodní deprese (PPD) je forma klinické deprese spojené s těhotenstvím a porodem. PPD je závažná forma deprese (závažné deprese), ke kterému dochází během prvních 4 týdnů po porodu, postihuje asi 15% žen. Naproti tomu mírnější podmínka volal “baby blues” dochází obvykle v prvním týdnu dodávky, které ovlivňují až 80% žen, a obvykle odezní bez nutnosti jakékoliv lékařské nebo psychiatrické léčby.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní služby duševního zdraví, včetně screeningových testů na deprese a zneužívání alkoholu, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Příznaky poporodní deprese – která může trvat týdny až jeden rok – může být velmi intenzivní, a to i strach. Pokud máte poporodní deprese, může se necítí být schopny postarat se o své dítě nebo sami. Denní úkoly, jako je oblékání, vaření a práci v okolí vašeho domova nebo v práci, může zdát nemožné. Můžete mít střídající se “dobré” a “špatné” dny. Stejně jako některé ženy s PPD, může se cítit příliš stydí za své pocity sdělit ostatním, včetně svého partnera. Můžete mít strach, že když mluvíte o svých příznacích – které mohou zahrnovat myšlenky na sebepoškozování své dítě – vaše dítě může být odňato. Ale to není pravděpodobné. někdy může docházet k velmi intenzivní úzkost. S odbornou pomoc, téměř všechny ženy, které zažijí PPD jsou schopni překonat své pocity a mít dobrou péči o sebe a své děti. Pokud si myslíte, že máte poporodní deprese, je důležité, aby vyhledal pomoc co nejdříve. Váš ob-gyn nebo primární péče lékaře je dobré místo pro start. On nebo ona vám může screening na depresi a také léčit své příznaky deprese.