co je močová inkontinence u žen?

Inkontinenční / OAB Trends

Inkontinence je náhodnému úniku moči. To se může stát, když se kašel, smích, kýchání, nebo běhat. Nebo můžete mít náhlou potřebu jít na záchod, ale může tam nedostane včas. Problémy s ovládacím močový měchýř jsou velmi časté, zejména u starších dospělých. Oni obvykle nemají způsobit velké zdravotní problémy, ale mohou být nepříjemné.

Inkontinence může být krátkodobý problém způsobený infekcí močových cest, lék nebo zácpa. To bude lepší, když se řešit problém, který způsobuje ji. Ale toto téma se zaměřuje na probíhající močové inkontinence.

Existují dva hlavní druhy močové inkontinence. Některé ženy-zvláště starší ženy, mít obojí.

Problémy s ovládacím močového měchýře může být způsobena

Stresová inkontinence může být způsobeno porodem, přibývání na váze, nebo jiné podmínky, které se táhnou svaly pánevního dna. Když se tyto svaly nemůže podporovat močový měchýř správně, močový měchýř klesá dolů a tlačí pochvy. Nemůžete utáhnout svaly, které uzavírají močovou trubici. Takže moč může vytékat z důvodu extra tlak na močový měchýř, když kašlání, kýchání, smíchu, cvičení nebo dělat jiné činnosti.

Stres incontinenc; dochází při kýchání, kašel, smích, jog, nebo dělat jiné věci, které vyvinout tlak na močový měchýř. Jedná se o nejběžnější typ problému kontrolního močového měchýře u žen; Urgentní incontinenc; se stane, když máte silnou potřebu močit, ale nemůže dosáhnout na toaletu včas. Tato situace může nastat, i když je močový měchýř drží jen malé množství moči. Některé ženy mohou mít žádné varování před tím, než náhodně úniku moči. Jiné ženy může dojít k úniku moči, když pít vodu, nebo když slyší nebo dotyk pod tekoucí vodou. Hyperaktivní močový měchýř je druh urgentní inkontinence. Ale ne každý s hyperaktivním močovým měchýřem úniky moči.

Urgentní inkontinence je způsobena hyperaktivního svalu močového měchýře, který tlačí moč z močového měchýře. To může být způsobeno tím, podráždění močového měchýře, emocionální stres, nebo mozku podmínek, jako je například Parkinsonova choroba, nebo mrtvice. Mnohokrát lékaři nevědí, co ji způsobuje.

Slabé svaly v dolních močových cest; Problémy nebo poškození buď v močových cestách nebo v nervech, které kontrolují močení.