co je metastazující melanom rakoviny kůže?

Když se dostanete zprávu, že máte metastazující melanom, to může být těžké přijmout, že v. Jakmile pochopíte podmínku, i když, může se cítit více připraveni přijmout ho.

Hlavní farmaceutické firmy neustále výzkum a vývoj nových rakovinou melanom / kůže léky a léčebné postupy, které musí být prokázáno, že bezpečný a účinný, než lékaři mohou předepsat je pro pacienty. Prostřednictvím klinických studiích, výzkumníci testování účinků nových léků na skupině dobrovolníků s rakovinou melanom / kůže. Následující přesně vymezeného protokolu a s použitím pečlivě řízených podmínek, výzkumníci hodnotí investigational léky ve vývoji a měření schopnosti nového léku …

To začíná v buňkách, které tvoří melanin, pigment, který dává barvu na kůži. To může šířit kdekoliv v těle, ale první má tendenci jít do lymfatických uzlin (síť žláz, které bojují proti infekci) poblíž místa, kde je tvořen.

Odtamtud to může cestovat do orgánů, jako je mozek, plíce, játra, a kostí, stejně jako ostatních oblastech kůže – včetně místa daleko od místa, kde to začalo (co lékaři nazývají “primární site”).

Můžete také slyšet nazýván “pokročilý” nebo “stupeň IV (čtyři)” melanom.

Každý člověk je jiný. Lékař vám může dát smysl toho, co můžete očekávat, založený na věci, jako kde se vaše rakovina je, jak daleko to se rozšířilo, a jak rychle to roste.

S léčbou a podporu, lidé s onemocněním žijí déle a lépe. Několik drogy byly nedávno schváleny – první ve více než deset let. Výzkumníci také pracují na nových léků.

ultrafialové (UV) sluneční paprsky jsou hlavní příčinou. Umělé sluneční světlo (například od solária) může také jej spustit. poškozuje UV záření DNA v kožních buňkách, pobízet je, aby se rychle množit a stát se rakovina.

Melanom se může stát po intenzivním UV záření (myslet na velmi špatné spáleniny od slunce), a to zejména u lidí, jejichž geny dát je v ohrožení pro nemoc. Ale také to může dojít v důsledku každodenní vystavení UV záření, bez vypalování, po dlouhou dobu.

Kdokoliv může dostat melanom, včetně lidí s tmavou pletí. Ale to je více pravděpodobné, pokud jste bílý, zvláště pokud máte světlé vlasy a oči.

Máte větší šanci na získání melanomu, pokud