co je krevní sraženina?

Krev má zdánlivě nemožný úkol: musí proudit plynule a hladce v celém těle po celý život, ale rychle vypnout, aby se zabránilo rozlití, když se dostanete řez nebo zranění.

Někdy řez papíru nebo přezdívku sami při holení? Když se to stane, krevní sraženina zachrání. To rychle zastaví krvácení, a když se to dělá svou práci, to obvykle se rozpadá. Někdy, když se věci mohou pokazit; Když krevní sraženiny nejsou rozpadne, mohou být nebezpečné a vést k závažným zdravotním stavem. Můžete si je v cévách v jen o nějaké části těla; Ty by mohly dostat sraženiny v tepnách, které přenášejí kyslík v krvi ze svého srdce do všech buněk vašeho …

Životní cyklus normální krevní sraženiny závisí na řadě chemických interakcí.

1. Krevní destičky tvoří zátku. Drobné kousky v krvi se nazývají krevní destičky dostat “zapnuto” spouštěči uvolněných když je céva poškozená. Oni držet na stěnách v této oblasti a každý jiný, měnit tvar, tvoří zátku, která vyplňuje v rozbité části zastavit krev z úniku.

Při aktivaci krevních destiček také uvolnit chemikálie přilákat více krevních destičkách a dalších buňkách, a vyrazit na další krok.

2. sraženina roste. Proteiny v krvi nazývané koagulační faktory vzájemně signál způsobí rychlé řetězovou reakci. To skončí rozpuštěné látky v krvi soustružení do dlouhých řetězců fibrinu. Tyto zaplést s destičkami v zástrčce vytvořit síť, která chytí ještě více destiček a buněk. Sraženina se stává mnohem tvrdší a odolnější.

3. Reakce zastavit její růst. Jiné proteiny posunutí další srážecí faktor bílkoviny tak, aby sraženina se nešíří dál, než je třeba.

4. Vaše tělo pomalu rozebere to. Vzhledem k tomu, poškozených tkání hojí, nemusíte sraženinu nic víc. Obtížné fibrin prameny rozpustit, a vaše krev vezme zpět, že destičky a buňky sraženiny.

Tento proces začíná, když proudí krev přichází do styku s určitými látkami v kůži nebo ve stěnách krevních cév. Když se dotknou, obvykle to znamená kůže nebo céva stěna je rozbité.

Voskové cholesterolu plakety, které se tvoří v tepnách mít tyto věci uvnitř, taky. Pokud se plak rozlomení, začnou procesu srážení krve. Většina srdečních a mozkových příhod stane, když plaketa ve svém srdci a mozku, najednou praskne.

Krevní sraženiny mohou také tvořit, když vaše krev neteče správně. Je-li bazénů ve vašich cév nebo srdce, krevní destičky jsou s větší pravděpodobností držet pohromadě. Fibrilace síní a hlubokou žilní trombózu (DVT) jsou dva stavy, při kterých pomalu se pohybující krevní srážlivosti mohou způsobit problémy.