co je elektrokardiogram (EKG nebo ECG) test?

Elektrokardiogram (EKG nebo ECG) je test, který kontroluje problémy s elektrickou aktivitu srdce. EKG ukazuje elektrickou aktivitu srdce je jako liniových tracings na papíře. Hroty a dipy v tracings se nazývají vlny.

Zkontrolujte elektrickou aktivitu srdce; Najít příčinu nevysvětlitelná bolest na hrudi nebo tlak. To může být způsobeno tím, srdeční infarkt, zánět vaku obklopující srdce (perikarditida) nebo anginy pectoris; Najít příčinu symptomů srdečního onemocnění. Mezi příznaky patří dušnost, závratě, mdloby, a srdeční tep, které jsou rychlé a nepravidelné (bušení srdce); Zjistěte si, zda stěny srdečních komor jsou příliš silné; Podívejte se, jak dobře jsou léky pracují a zjistit, zda jsou příčinou nežádoucích účinků, které mají vliv na srdce; Podívejte se, jak dobře mechanická zařízení, která jsou implantovány v srdci, jako jsou například kardiostimulátory, pracují. Tato zařízení pomáhají kontrolovat tep; Zkontrolovat stav srdce, jsou-li přítomny další nemoci nebo stavy. Patří mezi ně vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu, kouření cigaret, diabetes, a rodinnou anamnézu časných fázích onemocnění srdce.

EKG je děláno

Ujistěte se, informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte, a to i přes-the-counter ty. Mnoho léků může změnit výsledky tohoto testu.

Pokud užíváte léky na srdce, Váš lékař vám poradí, jak užívat své léky, než budete mít tento test.

Odstraňte všechny šperky na krk, paže a zápěstí. Muži jsou většinou holé hrudníkem během zkoušky. Ženy mohou často nosí podprsenku, tričko nebo šaty. Budete mít hadříkem nebo papírový obal pro použití v průběhu zkoušky.

Promluvte si se svým lékařem o případné obavy máte ohledně potřeby pro zkoušku, jeho rizika, jak to bude třeba udělat, nebo jaké jsou výsledky bude znamenat. Abychom vám pomohli pochopit význam tohoto testu, vyplňte formulář s informacemi o lékařské testy (Co je to dokument PDF?).