co je agorafobie? symptomy, příčiny a ošetření strach z veřejných míst

To není neobvyklé, že někdy starosti. Ale když vám váš strach zabránil dostat ven do světa, a navíc se vyhnete místa, protože si myslíte, že budete cítit v pasti a nebudou moci dostat pomoc, můžete mít agorafobie.

S agorafobií, možná budete bát, když jste v

Ty mohou být ochotni jít jen hrstka míst. Tím se sníží šance paniky. Můžete dokonce strach opustit svůj dům. Ale dobrá zpráva je, že jsou procedury, které vám pomohou relaxovat.

společné fobie

Lékaři nejsou jisti, co způsobuje agorafobie. Myslí si, že běží v rodinách. Můžete získat, pokud máte hodně záchvaty paniky. To je, když máte záblesky strachu, které přicházejí z ničeho a trvat několik minut. Ty stane, když není tam žádný skutečný nebezpečí.

Agorafobie je vzácná. Méně než 1% lidí v USA mít. Ženy jsou dvakrát až třikrát větší pravděpodobnost, že ji než muži, a to je častější u dospívajících a mladých dospělých.

S agorafobií, nebudete jít do míst, která vás děsí. Pokud jste skončili v jednom, můžete se stát velmi nervózní. Příznaky mohou zahrnovat

Mnoho z těchto příznaků jsou stejné pro jiné zdravotní potíže, jako jsou onemocnění srdce a dýchacích problémů. Takže můžete provést několik výletů k lékaři nebo pohotovost, než vy a váš lékař zjistit, co se opravdu děje.

Lékař může požádat

Udělá fyzikální vyšetření a možná některé testy, aby vyloučil jakékoli jiné zdravotní problémy, které by mohly být na vině.

Veřejná doprava (autobusy, vlaky, lodě nebo letadla; Velké otevřené prostory (parkoviště, mosty, Closed-in prostorech (obchody, kina; davů nebo stojí v lin; Být mimo domov sám

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání