chápání zacházení s problémy páteře diskových

Protože existuje mnoho příčin bolesti zad, je důležité, aby lékař provést důkladné anamnéza a fyzikální vyšetření k určení, zda disk problém spinální je základem vaší bolesti zad. Herniated nebo vyklouzl disk může tlačit na nervy vycházející z míchy, a to se mohou projevit ve cílené neurologické vyšetření. Lékař zkontroluje vaše reflexy, svalové síly, a Sensation pro abnormalit nebo změn, zejména těch, které se týkají dolních končetin.

Páteře X-ray může vyloučit další možné příčiny bolestí, ale rentgenové paprsky nevykazují měkké tkáně velmi jasně. Může být nutné, aby Váš lékař nařídit pomocí magnetické rezonance (MRI) nebo počítačové tomografie (CT) získat podrobnější obraz měkkých a kostěných tkání kolem páteře. Dalším užitečným lékařský test je myelogram, což umožňuje lékaři vidět míchu a míšních nervů kořeny a možná k identifikaci a určení rozsahu herniated disku. Tato zkouška může být provedena ve spojení s CT. Lékaři někdy také udělat Elektromyogram (EMG), což je elektrický test, který může pomoci určit přesné nervy spojené.

Mějte na paměti, že ne každý potřebuje mít drahé testy, jako je CT, MRI, nebo dokonce prostý rentgenů diagnostikovat přesný Caus; léčba bude stejná pro většinu případů bolesti zad způsobené problém disku. To je, když nereagují na léčbu, nebo existují poznatky o fyzickém vyšetření, jako je slabost nebo ztráta pocitu, že sofistikované testování je nutné.

Léčba vyzývá k úlevě od bolesti, snížená aktivita, kroky ke snížení zánětu, a opatření pro obnovení síly a normální aktivitu. Těžké případy disku degenerace, které vyvinout tlak na míšní nervové kořeny mohou trvale ovlivnit nervy, které řídí pohyb svalů nebo pocit v končetině. Vyhřezlé disky obecně léčit sami, a chirurgie je jen zřídka nutné.

V případě, že disk je jen dočasně zkreslený, potenciál pro úplné uzdravení je vynikající. V případě, že vnější membrány skutečně zlomí nebo protrhne a ztratí část svého želatinové centra, škoda na disku může být trvalá.