cestovat s kyslíkem – přehled témat

Cestování, když jste na kyslíkovou terapii obvykle je možné, pokud budete plánovat dopředu.

Pokud máte chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN), dietní požadavky mohou být vyšší pro vás než pro ostatní lidi. Vaše energie může být omezen, takže je těžší připravit a jíst jídla. Nebo můžete vzít léky nebo zkušenosti depresi, která může snížit vaši chuť k jídlu; Ale jíst zdravé potraviny a udržení zdravé hmotnosti je obzvláště důležité pro vás. Přečtěte si, proč – a co můžete udělat, aby zůstali zdravější.

Pro více informací naleznete na kyslíku Rady Airline of America webových stránkách na adrese www.airlineoxygencouncil. Nebo volejte Transportation Security Administration TSA Cares linku na 1-855-787-2227 (bezplatná linka).

Zjistit, kolik kyslíku budete potřebovat; Dát ti lékařské formuláře, které jsou potřebné pro cestování; Doporučí lékař v místech, kde budete cestovat, pro případ, že budete potřebovat lékařskou péči během vaší cesty.

Federal Aviation Administration (FAA) schválil několik modelů přenosných koncentrátory kyslíku, které mohou být uvedeny v letadle. Ať už si pronajmout zařízení, nebo použít vlastní, musí být schválený FAA. Ujistěte se, že přinese dostatek baterií, aby ještě před vypnutím zařízení, během a po letu. A přinést náhradní baterie, v případě, že máte cestovní zpoždění; Nemůžete vzít své vlastní kyslíkové nádrže v letadle. Můžete být schopni zabalit prázdné kyslíkové nádrže do zapsaného zavazadla. Ty dostanete vyplněn v cílovém místě. Letecká společnost bude dodávat kyslík, když se v letu, ale může účtovat za to. Budete pravděpodobně muset zaplatit pro kyslík pro každou etapu cesty. A letecké společnosti obvykle nedodávají kyslík během layovers, takže se snažte si přímý let; Nejméně 2 týdny před odletem, oznámit letecká společnost, které budete potřebovat kyslík. Budete potřebovat lékařskou uvolnění od svého lékaře o tom, že jste schopni létat. Dále budete potřebovat předpis, který uvádí průtok a množství kyslíku, které používáte. Pokud používáte přenosný kyslíkový koncentrátor, budete muset být schopni reagovat na všechny alarmy na zařízení; Pokud budete potřebovat kyslík během mezipřistání, měli byste si zařídit svého dodavatele kyslíku přinést tanky na letišti; Přemýšlejte o tom, že žádá přítele nebo příbuzného cestovat s vámi. On nebo ona vám pomůže se všemi detaily.