Černý kašel

Dávivý kašel (černý kašel) je infekce vysoce nakažlivá dýchacích cest. V mnoha lidí, to je poznamenána těžkou suchý kašel následuje pronikavý nadechl, které zní jako “pokřik.”

Předtím, než vakcína byla vyvinuta, černý kašel byl považován za nemoc dětství. Nyní dávivý kašel postihuje především děti příliš mladé, aby dokončili celý průběh očkování a mládež i dospělé, jejichž imunita se zmenšuje.

Úmrtí související s černému kašli jsou vzácné, ale nejčastěji se vyskytují u kojenců. To je důvod, proč je tak důležité pro těhotné ženy – a dalších lidí, kteří budou mít těsný kontakt s malým dítětem -, které mají být očkovány proti černému kašli.

Poté, co nakazí černému kašli, to trvá asi sedm až deset dní, až se objeví příznaky, i když to někdy může trvat déle. Jsou obvykle mírné na první a podobají těm z nachlazení

Po týdnu či dvou, příznaky zhoršují. Tlustý hlen hromadí uvnitř dýchacích cest, což způsobuje nekontrolovatelné kašel. Vážné a dlouhotrvající kašel útoky mohou

Nicméně, mnoho lidí nevyvinou charakteristický houkání. Někdy, přetrvávající suchý kašel je jedinou známkou toho, že dospívající nebo dospělý má černý kašel.

Kojenci nemusí kašel vůbec. Místo toho, oni mohou bojovat dýchat, nebo mohou dokonce dočasně přestat dýchat.

kojenci

Co můžeš udělat

Kdy navštívit lékaře

Zavolejte svého lékaře, pokud vy nebo vaše dítě s prodlouženým kašel kouzla způsobit

Co můžete očekávat od svého lékaře

Černému kašli je způsobena bakteriemi. Když infikované osoby kašle nebo kýchá, malé zárodečné-obtěžkaný kapičky jsou stříká do vzduchu a vdechl do plic každý, kdo se stane být poblíž.

léky

Dávivý kašel je myšlenka být na vzestupu ze dvou hlavních důvodů. Dávivému kašli Vakcína se zobrazí jako dítě nakonec odezní. To ponechává většinu mládež a dospělé náchylné k infekci během vypuknutí – a tam být i nadále pravidelné ohniska.

Vakcína nežádoucí účinky

Kromě toho děti nejsou zcela imunní vůči černému kašli, dokud jste obdrželi nejméně tři výstřely, opouštět těch 6 měsíců a mladší vystaveni největšímu riziku nákazy infekce.

Booster výstřely

Dospívající a dospělí často zotavit se z černého kašle bez problémů. Dojde-li k komplikace, mají tendenci být vedlejší účinky namáhavé kašle, jako je například

U kojenců – zejména ty, do 6 měsíců věku – komplikace z černého kašle jsou mnohem závažnější a mohou zahrnovat

Vzhledem k tomu, kojenci a batolata jsou vystaveni největšímu riziku komplikací z černého kašle, jsou s větší pravděpodobností potřebovat lékařské ošetření v nemocnici. Komplikace mohou být život ohrožující pro děti mladší než 6 měsíců staré.

Pokud si myslíte, že vás nebo vaše dítě má černý kašel, domluvte si schůzku se svým praktickým lékařem nebo pediatr. Závažné příznaky může vyžadovat návštěvu naléhavé centra péče nebo nemocniční oddělení urgentního příjmu.

Možná budete chtít napsat seznam, který zahrnuje

Lékař bude provádět fyzikální vyšetření a bude používat stetoskop pozorně poslouchat vaše plíce. Otázky Váš lékař může položit zahrnovat

Diagnostikování černý kašel v počátcích může být obtížné, protože příznaky se podobají těm z jiných běžných onemocnění dýchacích cest, jako je nachlazení, chřipka nebo bronchitida.

Někdy mohou lékaři diagnostikovat černý kašel jednoduše tím, že žádá o příznacích a poslechu kašel. Lékařské testy mohou být zapotřebí k potvrzení diagnózy. Tyto testy mohou zahrnovat

Kojenci jsou obvykle hospitalizován pro léčbu kvůli černému kašli je pro tuto věkovou skupinu mnohem nebezpečnější. Pokud vaše dítě nemůže tlačit dolů tekutiny nebo potraviny, mohou být nutné nitrožilní tekutiny. Vaše dítě bude také být izolován od ostatních, aby se zabránilo šíření infekce.

Léčba pro starší děti a dospělé obvykle lze zvládnout doma.

Antibiotika zabíjejí bakterie způsobující černý kašel a pomoci zotavení rychlosti. Rodinní příslušníci mohou být podávány preventivně antibiotika.

Bohužel, ne moc je k dispozici ke zmírnění kašle. Over-the-counter léky proti kašli, například, mají malý vliv na černý kašel a jsou odrazováni.

Následující tipy na zabývající se kašel kouzla platí pro každého, kdo se léčí kvůli černému kašli doma

Nejlepší způsob, jak zabránit černý kašel je s vakcínou proti pertusi, které lékaři často dávají v kombinaci s vakcínami proti dvěma jiným závažným onemocněním – záškrtu a tetanu. Lékaři doporučují začínat očkování v kojeneckém věku.

Vakcína se skládá z řady pěti injekcí, obvykle podáván dětem v tomto věku

Vedlejší účinky vakcíny jsou obvykle mírné a mohou zahrnovat horečku, mrzoutství, bolesti hlavy, únava nebo bolestivost v místě vpichu.

navštivte svého lékaře