bílý santal: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Ananditam, Bois de Santal Blanc, Bois de Santal Jaune, Chandan, Chandana, Východní indické santalové dřevo, Huile de Santal Blanc, olej ze santalového dřeva, Safed-Chandan, santalového dřeva, Sándalo, Sanderswood, Santal, Santal Blanc, Santal Citrin, Santali Lignum Alb ..; Viz Všechny názvy Ananditam, Bois de Santal Blanc, Bois de Santal žlutá, Chandan, Chandana, Východní indické santalové dřevo, Huile de Santal Blanc, olej ze santalového dřeva, Safed-Chandan, santalového dřeva, Sándalo, Sanderswood, Santal, Santal Blanc, Santal Citrin, Santali Lignum Albi, Santal olej, Santalum album, Swet Chandan, Taliaparnam, Tan Xiang, bílý olej ze santalového dřeva, bílá Saunders, žlutá santalové dřevo, žlutá Saunders; Anonymní

White santalové dřevo je jehličnatý strom. Olej ze dřeva a dřeva se používají jako lék. Nepleťte bílé santalové dřevo s červeným santalového dřeva; Bílá santalové dřevo se používá k léčbě nachlazení, kašel, zánět průdušek, horečce a bolesti v ústech a krku. To je také používán k léčbě infekcí močových cest (UTI), onemocnění jater, žlučníku problémy úžeh, kapavka, bolesti hlavy a podmínky srdce a cév (kardiovaskulární onemocnění); V potravinách a nápojích, bílé santalové dřevo se používá jako příchuť; Ve zpracovatelském průmyslu, bílý olej ze santalového dřeva se používá jako vonná látka v mýdlech, kosmetiky a parfémů.

Bílá santalového dřeva může pomoci zabránit růstu plísní a bakterií. To by mohlo snížit křeče. Je však potřeba více informací.

Nedostatečná Evidence fo; Duševní bdělost. Předčasné výzkumy naznačují, že vdechování vůně z bílého santalového oleje po dobu 20 minut, nebo použitím bílý olej ze santalového dřeva na kůži nezlepší duševní bdělost či pozorností u zdravých jedinců; Infekce močových cest (IMC); Nachlazení; Kašlat; Bronchitida; horečky; Bolest v ústech a krku; Bolest hlavy; Úpal; Jater a žlučníku problémy; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost bílého santalového dřeva pro tyto účely.

White santalové dřevo je pravděpodobné, že v bezpečí, když užívá ústy v potravinářských množstvích. Ale to je možná UNSAFE, pokud jsou užívány ústy jako lék po dobu delší než 6 týdnů. Tam byly zaznamenány případy poškození ledvin s delším používání; Když se užívá ústy, bílé santalové dřevo může vyvolat svědění, nevolnost, žaludeční nevolnost a krev v moči; Není dostatek poznatků o bezpečnosti použití bílého santalového dřeva na kůži v množství větším, než je obsaženo v kosmetice. Kontakt s bílým santalového dřeva může způsobit alergické kožní reakce u některých lidí; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Je pravděpodobné, že nebezpečné vzít bílé santalové dřevo ústy ve větších než potraviny částky, pokud jste těhotná. Tam byly zaznamenány případy potratů; Není k dispozici dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání bílého santalového dřeva, pokud kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Onemocnění ledvin: Nepoužívejte bílé santalové dřevo, pokud máte problémy s ledvinami. To by mohlo učinit onemocnění ledvin zhorší.

Bílá santalové dřevo může mít vliv jako pilulka vody nebo “diuretikum”. Vezmeme-bílé santalové dřevo by se mohla snížit, jak dobře se tělo zbaví lithia. Tím se může zvýšit, kolik lithium je v těle a způsobit vážné vedlejší účinky. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím tohoto produktu, pokud užíváte lithium. možná nutné změnit Vaši dávku lithia.

Příslušná dávka bílého santalového dřeva, závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdraví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro bílého santalového dřeva. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Girgenti, P. a Suss, L. [odpudivý účinek proti Aedes aegypti (L.) formulí na bázi přírodních rostlinných výtažků nebo syntetických aktivních látek]. Ann.Ig 200; 14 (3): 205-210.

Grigor’eva, V. D., Dashina, T. A., Iur’eva, E. A., a Matkovskaia, T. A. [balneoprovoz použití lázně koncentrátu obsahujícího xidifon a éterické oleje ze zázvoru, muškátového oříšku a sandálu]. Vopr.Kurortol.Fizioter.Lech.Fiz Kult. 200; (6): 35-36.

Hayakawa, R., Matsunaga, K., a Arima, Y. depigmentované kontaktní dermatitida kvůli zápalu. Kontaktní dermatitida 198; 16 (5): 272-274.

Sugawara, Y., Hino, Y., Kawasaki, M., Hara, C., Tamura, K., Sugimoto, N., Yamanishi, Y., Miyauchi, M., Masujima, T., a Aoki, T. změna vnímané vůně éterických olejů ve vztahu k typové práce: jednoduchý screeningový test účinnosti aroma. Chem Senses 199; 24 (4): 415-421.

Buchbauer, G., Stappen, I., Pretterklieber, C., a Wolschann, P. mezi strukturou a aktivitou vztahy santalového dřeva Jemné: syntéza a zápach z tricyklo- beta-santalol. Eur J Med Chem 200; 39 (12): 1039-1046.

Buchbauer, G., Sunara, A. Weiss-Greiler, P., a Wolschann, P. Syntéza a olfactoric aktivita postranního řetězce modifikované beta-santalol analogy. Eur J Med Chem 200; 36 (7-8): 673-683.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Hammer KA, Carson CF, Riley TV. In-vitro aktivita esenciálních olejů, zejména Melaleuca alternifolia (tea tree) olej a tea tree oil výrobky, proti Candida spp. J Antimicrob Chemother 199; 42: 591-5.

Heuberger, E., Hongratanaworakit, T., a Buchbauer, G. Východní indické santalové dřevo a alfa-santalol zvýšení zápach fyziologické a vlastní hodnocení vzrušení u lidí. Planta Med 200; 72 (9): 792-800.

Hongratanaworakit, T., Heuberger, E., a Buchbauer, G. Vyhodnocení účinků východní indické olej ze santalového dřeva a alfa-santalol na lidech po transdermální absorpci. Planta Med 200; 70 (1): 3-7.

Kaur, M., Agarwal, C., Singh, RP, Guan, X., Dwivedi, C., a Agarwal, R. rakovina kůže chemopreventivní činidlo, {alfa} -santalol, indukuje apoptotickou smrt lidského epidermoidního karcinomu A431 buněk přes kaspasy aktivace spolu s odvodem mitochondriálního membránového potenciálu a uvolnění cytochromu c. Karcinogeneze 200; 26 (2): 369-380.

Kyle, G. Vyhodnocení účinnosti aromaterapie při snižování hladiny úzkosti u pacientů s paliativní péče: výsledky pilotní studie. Doplňovat Ther Clin Pract. 200; 12 (2): 148-155.

Masago, R., Matsuda, T., Kikuchi, Y., Miyazaki, Y., Iwanaga, K., Harada, H., a Katsuura, T. Vliv inhalace éterických olejů na EEG aktivitou a senzorické hodnocení. J Physiol Anthropol.Appl.Human Sci 200; 19 (1): 35 – 42.

Sharma, R., Bajaj, A. K., a Singh, K. G. santalového dřeva dermatitida. Int J Dermatol 198; 26 (9): 597.

Starke, J. C. Fotoalergie na olej ze santalového dřeva. Arch Dermatol 196; 96 (1): 62 až 63.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese